Promosyon

Firmanızın Marka Bilinirliği Promosyonlarla Artsın

Firmaların marka bilinirliğini arttırmak için kullandığı reklam araçlarından biri de promosyon  oluyor. Uygun fiyata yapılabilen promosyonlar marka isminin daha çok akılda kalmasını sağlarken, müşterilere de hediye olarak verildiği için onlara yapılmış bir jest olarak duruyor. Rekabet ortamı içerisinde firma isminin daha kalıcı olmasın sağlamak için diğer reklam çalışmalarının dışında mutlaka yapılması gereken promosyonlar maliyet olarak da firmayı zorlamadığı için tercih ediliyor.

Anahtarlık, defter, kalem, bardak, mouse pad, takvim, duvar saati ve daha sayabileceğimiz onlarca farklı üründen oluşabilen promosyonlar sektörlere göre ayrılabildiği gibi özel üretim olarak farklı malzemelerden de yapılabiliyor.

Sektörünüze Göre Promosyon Seçimi Yapabilirsiniz

Firmanız hangi alanda hizmet veriyorsa, o alana yönelik bir promosyon seçimi yapabilirsiniz. Böylece akılda kalıcılığı arttırmış olacak ve müşteri memnuniyeti sağlamış olacaksınız. Örneğin mutfak araç gereçleri satan bir firmanız varsa promosyon ürünü olarak yine küçük mutfak ürünlerinden gidebilirsiniz. Üzerinde logonuzun olduğu bir açacak promosyonu hediye edebilir, buzdolabı süsü verebilir ya da mutfak masasında sene boyunca duracak bir masa takvimi verebilirsiniz.

Promosyon  özellikle göz önünde olması tercih edilen ürünlerden oluşur. Çünkü buradaki amaç marka bilinirliğini arttırmak olduğu için sürekli göz önünde duran marka ismi, psikolojik olarak müşterinin beynine yerleşecektir. Bu da sizin ürettiğiniz ürüne ya da verdiğiniz hizmete ihtiyaç duyulduğu zaman akla direk sizin firmanızın gelmesini sağlayacaktır. Bu nedenle reklam anlamında promosyonun yeri büyüktür.

Müşterilerde Memnuniyet Duygusu Yüksektir

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki müşterilerin minnet etme duygusu yüksektir. Yani promosyon hediye ettiğiniz müşteriler, kendisine verilen bu hediyeden dolayı sizin firmanızla bağlantı kurmak isteyecek ve sizin firmanızı kullanacaktır. Ayrıca bir kişiye verdiğiniz promosyon onlarca farklı kişiye de ulaşmış olacaktır. Örneğin promosyon içerisinden duvar saatini örnek olarak verirsek, bir eve asılan duvar saatini o eve giren onlarca kişinin göreceğini söyleyebiliriz. Bu da markanızı sadece bir promosyon ürünle onlarca kişinin görmüş olacağı anlamını taşır. Tüm bunlar nedeniyle bütçenizi sarsmadan yapabileceğini en kolay reklam hizmetinin promosyon ürün yaptırmak olduğunu söyleyebiliriz.